Balkanium
BALKAN MUSIC DATABASE
Sinan Vllasaliu - Nje Pike Loti

Artist(s): Sinan Vllasaliu

Title: Nje Pike Loti

Language(s): Albanian Albanian Flag Icon

Translations: Not Available

Lyrics:

Ti me je si një pikë loti,
engjell nate kush te solli?
Ne dhimbjen time ti u tretë
je një yll qe fle ne dete,ëndërr ti mbete

çdo mëngjes kur diellin shoh
dua shpirtin te ma ngroh
ti e vrave endrren time,flakë i dhe dhe zemrës sime
jeta ime është barke qe mbytet thelle ne zemren tënde zhytet = 2x

ti me je si një pikë loti....

Me mungon si nates hana
qaj vetëm,me dhemb zemra
sa me larg qe je nga unë
s'e di pse aq me shumë te due

ti me je si një pikë loti.....

Përshëndetje te gjithëve,mu duk se lexova se dikush kerkoj tekstin e kenges "SI NJE PIKE LOTI" Sinan Vllasaliu,jam munduar te nxjerr,shpresoj te jetë i saktë...Share

USER COMMENTS

No one has commented yet. You can be the first! :)

Please login to write a comment.

USERS

User Name:

Password:

Remember me!

Forgot your login info?

SOCIALISING